World Masters Women's Equipped Championships

Sun City / South Africa

26 April − 3 May, 2020

Status: 14 DAYS BEFORE TECH.MEETING
The Stage ends in

 
Server Date/Time:
End of Preliminary Nomination:26.02.2020
End of Final Nomination:05.04.2020
14 Days before Technical Meeting:12.04.2020
Technical Meeting:26.04.2020
Division «Masters I»
#NameBornTeamSQBPDLTotal
-47kg
1.Barry Elisabeth1973South Africa 117.550.0120.0287.5
-52kg
1.Edwards Louise1978Great Britain 143.065.0150.0358.0
-57kg
1.Funk Jodi1973U.S.America 142.5102.5157.5402.5
R2.Ayles Heather1971Canada 150.075.0155.0380.0
3.Hussey Danielle1976Canada 145.080.0135.0360.0
4.Kriel Antoinette1971South Africa 120.098.0140.0358.0
5.Rose Joanne1973Canada 130.067.5157.5355.0
-63kg
1.Szuch Shantelle1979Canada 180.597.5172.5450.5
2.Kanatova Edita1974Czechia 117.565.0150.0332.5
3.Ngwenya Zanele1979South Africa 115.060.0150.0325.0
4.Chuvileva Olga1979Russia 122.577.5117.5317.5
-72kg
1.De Wet Laura1974South Africa 200.097.0190.0487.0
2.Gordon Catherine1973Great Britain 152.590.0162.5405.0
-84kg
1.Rees Jacqui1980South Africa 185.0110.0185.0480.0
2.Unsworth Heather1976Canada 175.0100.0165.0440.0
3.Burroughs Catherine1976Great Britain 170.090.0172.5432.5
4.Gomez Amber1978US Virgin Islands 147.592.5172.5412.5
5.Aherne Maegan1979U.S.America 147.577.5167.5392.5
84+kg
1.Todd-Grubb Kamilah1980U.S.America 235.0152.5190.0577.5
2.Hammeroe Sparby Runi1977Norway 230.0115.0190.0532.5
3.Brand Michelle1973Great Britain 152.5105.0125.0382.5
In Division there are 21 Lifters (  In Teams:20  In Reserve:1  )
Division «Masters II»
#NameBornTeamSQBPDLTotal
-52kg
1.Feraud Nathalie1967France 142.592.5135.0370.0
-57kg
1.Cabos Marie1967France 130.095.0135.0360.0
2.Kelly Linda1965U.S.America 120.070.0130.0320.0
3.Anthony Carol1966South Africa 122.545.0125.0292.5
4.Boikova Inna1968Russia 85.070.0115.0270.0
-63kg
1.Stavik Anita1965Norway 165.072.5160.0395.0
2.Xie Nandi1963U.S.America 132.597.5140.0365.0
3.Leccese Florence1969France 130.070.0120.0320.0
4.Swart Joan1965South Africa 90.067.5135.0292.5
5.Phillips Melonie1965South Africa 100.040.0120.0260.0
-72kg
1.Hampel Sybille1967Germany 150.080.0150.0380.0
2.Gordon Maureen1964Great Britain 95.090.0132.5317.5
3.Blondan Daisy1959France 100.075.0130.0305.0
4.Tanzer Marion1968South Africa 105.062.5135.0302.5
-84kg
1.Stavheim Gro-Berit1964Norway 180.587.5167.5435.5
2.Wall Melissa1966Great Britain 122.570.0135.0327.5
3.McCarthy Sharon1965Canada 135.065.0127.5327.5
84+kg
1.Whiteley Jo1970Great Britain 120.0102.5120.0342.5
In Division there are 18 Lifters
Division «Masters III»
#NameBornTeamSQBPDLTotal
-52kg
1.Hunter Jennifer1958Great Britain 112.575.0135.0322.5
2.Goodrich Cynthia1957U.S.America 110.075.0125.0300.0
-57kg
1.Eremenko Svetlana1957Russia 125.055.0125.0305.0
-63kg
1.Olah Lucica1955Romania 125.055.0135.0315.0
-72kg
R1.Marts Donna1960U.S.America 152.5102.5177.5432.5
2.Elizarova Irina1960Russia 167.587.5160.0415.0
3.Kimura Alma1954U.S.America 137.575.0145.0357.5
4.Blondan Daisy1959France 100.075.0130.0305.0
5.Brydges Mava1957Canada 100.073.0117.5290.5
In Division there are 9 Lifters (  In Teams:8  In Reserve:1  )
Division «Masters IV»
#NameBornTeamSQBPDLTotal
-47kg
1.Elwyn Susan1947U.S.America 90.045.0125.0260.0
-52kg
1.Burns Bebe1942U.S.America 80.542.591.0214.0
-57kg
1.Duguid Dulcie1949South Africa 95.040.0105.0240.0
2.Johnson Denise1947U.S.America 55.040.090.0185.0
-63kg
1.Macko Leslie1949U.S.America 75.045.0105.0225.0
-72kg
1.Brady Carol1950Canada 102.565.0105.0272.5
In Division there are 6 Lifters
In Total there are 54 Lifters (  In Teams:52  In Reserve:2  )

The Entry List of Referees

#NameTeamCategoryRemarks
1.Olsen Bjarke KollitsDenmarkCat. ITBA
2.Blondan Jean BernardFranceCat. IITo be defined
3.Feraud NathalieFranceCat. Ito be defined
4.Weiss JosefGermanyCat. I
5.Brand MichelleGreat BritainCat. IIAvailability TBA
6.Ellender MickGreat BritainCat. IAvailability TBA
7.Wildeman SandraNetherlandsCat. II
8.Fjeld Per OivindNorwayCat. IMonday 27th and Wednesday 29th.
9.Stavik AnitaNorwayCat. IIThursday 30th and Sunday 3rd.
10.Anthony RodneySouth AfricaCat. Ito be advised
11.Botha VickiSouth AfricaCat. Ito be advised
12.Du Toit ChantelleSouth AfricaNat.To do Cat II exam, any session on 2 May
13.Leighton MeganSouth AfricaCat. IIsessions to be advised
14.Leighton HeatherSouth AfricaCat. IIto be advised
15.Ludik AndreSouth AfricaCat. Ito be advised
16.Oppenheim DanSouth AfricaCat. Ito be advised
17.Smith HannieSouth AfricaCat. IJury
18.Marcus JackU.S.AmericaCat. IAvailable all sessions
19.Zawilinski MichaelU.S.AmericaCat. IIAvailable all sessions
20.Reitmann JudithUruguayCat. I
21.Urioste NicolasUruguayCat. II